Wypowiedzenie umowy z INEA

Obecnie nie da się korzystać z usług oferowanych przez najpopularniejszych dostawców internetowych bez sporządzenia stosownej umowy. W ramach takiego dokumentu zawiera się wszystkie najważniejsze założenia, na jakie wspólnie zgadzają się obie strony. Zdarza si jednak, że klient z różnych powodów może chcieć rozwiązać umowę, również z dostawcą INEA. Jak to zrobić, aby cały proces przeszedł jak najsprawniej?
Dowiedz się więcej

Jak rozwiązać umowę z INEA?

Umowa z danym dostawcą internetu może nie być najważniejszym dokumentem w Twoim życiu do momentu, w którym faktycznie ona obowiązuje. Jeśli jednak planujesz rozwiązanie wcześniej zawartej umowy, dobrze jest poznać wszystkie zawiłości, jakie wiążą się z tego rodzaju procesem. Umowę z dostawcą internetu INEA możesz rozwiązać na kilka sposób, w zależności od własnych możliwości. Rozwiązania można dokonać osobiście, listownie lub przez aplikację mobilną.

INEA - wypowiedzenie umowy o internet

W przypadku chęci rozwiązania umowy o internet, warto zwrócić szczególną uwagę na charakter danej umowy. Wiele zawartych w niej informacji może być istotną wskazówką, co do tego, jak powinien przebiegać właściwy proces jej rozwiązania. Jeśli obowiązuje Cię umowa terminowa, najlepszym wyjściem będzie rozwiązanie jej dopiero w momencie zakończenia. W innym wypadku obowiązują pewne kary pieniężne za wcześniejsze zerwanie umowy.

INEA - rozwiązanie umowy abonenckiej

Rozwiązanie umowy abonenckiej w INEA wygląda podobnie. Warto pamiętać, że w przypadku zawierania umowy na odległość, klientowi zawsze przysługuje niezbywalne prawo odstąpienia od umowy. Na takie rozwiązanie masz 14 dni. Co zrobić, jeśli chcesz rozwiązać umowę po dłuższym czasie? Należy pamiętać o zachowaniu obowiązującego okresu wypowiedzenia. Obecnie rozwiązanie umowy może zostać przeprowadzone na odległość, czemu służy specjalny formularz na stronie internetowej.

Sprawdź ofertę Netia od Kup-usługi!

Rozwiązanie wcześniej obowiązującej umowy to jedynie pierwszy krok. Kolejnym powinien być wybór nowego dostawcy. Nie wiesz, na co się zdecydować, aby otrzymać wysokiej jakości usługi? Sprawdź ofertę firmy Netia!
Światłowód
Światłowód to idealne wyjście dla każdego użytkownika, który ceni sobie odpowiednią prędkość internetu, a także jego niezawodność. Zapomnij o przerwach w połączeniu w czasie złych warunków atmosferycznych - ze światłowodem pozbędziesz się tego problemu.
Zobacz teraz
Internet mobilny
Dobrej jakości internet mobilny jest podstawą funkcjonowania w dzisiejszych czasach. W bogatej ofercie Netii znajdziesz wiele różnorodnych pakietów, które możesz dowolnie dostosować w zależności od indywidualnych potrzeb.
Zobacz teraz
Internet stacjonarny
Home office, a może odpoczynek i relaks? Niezależnie od sposobu spędzania czasu w domu, odpowiednio szybki internet stacjonarny to podstawa. W ramach współpracy z dostawcą Netia możesz liczyć na stabilne łącze, które z pewnością Cię nie zawiedzie.
Zobacz teraz